KARTLI GEÇİŞ

KARTLI GEÇİŞ

KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Kartlı geçiş sistemleri belirlemiş olduğunuz alanlarda giriş ve çıkış noktalarını kontrol almanızı sağlar. Kişilerde bulunan Proximity kart ile yetkisi dahilinde alanlara girebilir, kişilerin yetkisi olmadığı alanlarda dolaşımını kısıtlayabilirsiniz. Kartlı geçiş sistemi yazılımı ile personelinizin veya ziyaretçilerinizin giriş çıkış zamanları kayıt altına alınıp, kayıt altında saklayabilirsiniz.
Üniversiteler, Fabrikalar, Hastaneler, Oteller, Organize edilmiş yüksek katılımlı toplantılar ve yoğun insan trafiği olan kurumlarda kartlı geçiş kontrol sistemleri ile tüm insan akışının kontrolünü yapabilir, kişilerin yetkili olduğu alanların dışında girişini engelleyebilirsiniz.

PARMAKİZİ OKUMA SİSTEMLERİ

Parmak izi okuma sistemleri belirlemiş olduğunuz alanlarda giriş ve çıkış noktalarını kontrol almanıza ve çalışanlarınızın mesai saati düzenini kontrol ve takip edebilirsiniz. Kişilerin parmak izini biometrik olarak okuyan bu sistemde yetkisi dahilinde alanlara girebilir, kişilerin yetkisi olmadığı alanlarda dolaşımını kısıtlayabilirsiniz. Geçiş kontrol sistemi yazılımı ile personelinizin veya ziyaretçilerinizin giriş çıkış zamanları kayıt altına alınıp, kayıt altında saklayabilirsiniz.
Parmak izi sistemi kişiye özel olduğundan proximity kartlar gibi başkasının sizin yerinize veya kişiler birbirlerinin kartları ile okutma yapamaz

PDKS SİSTEMLERİ

PDKS sistemleri personel devam takip kontrol sisteminin kısaltılmasıdır.
Çalışanlarınızın mesai ye geliş saatlerini, mesaiden çıkış saatlerini ve ne kadar mesaide kalmış gibi aksiyonları kayıt altında tutar. Sistemde kullanılan ürünler Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan Proximity kart ve Kart Okuyucu veya Biometrik parmak izi okuyucu cihazlarından okuma yapılan zamanları alıp, yazılıma aktarır. Yazılımsal olarak bu verileri aşağıda belirttiğimiz detayları öğrenebilir ve kayıt altına alabilirsiniz.

  1. Personelleriniz işe saat kaçta geliyor?
  2. Personelleriniz işten saat kaçta çıkıyor?
  3. Mesai saatinden önce kimler çıkış yapıyor?
  4. Hangi personelin ne kadar işe devamsızlık yapmış?
  5. Programda tüm personeliniz maaş hesabını yaptırabilirsiniz.
  6. Fazla mesai si olan kişilerde program otomatik mesai hesaplar.
  7. Mesai ye geç gelen kişilerden kanunen yapılacak kesintileri yapabilirsiniz.

TURNİKE SİSTEMLERİ

Turnikeler konumlandırıldıkları yer itibarı ile insanların giriş-çıkış yaptığı alanlardı kontrolü ve güvenli sağlar. Ticari iş merkezi alanları, deniz otobüsü girişleri, konser alanları, kalabalık girişlerde güvenliği ve kontrolü sağlamak amacı ile üretilmiş olup, erişim kontrol sistemleri ile entegre edilebilir.

Turnike sistemi, erişim kontrol sistemine entegresi halinde bağlı olan kart okuyucu veya biometrik parmak izi okuyucu ilişkilendirilebilir. Sistem olarak içerisinde bulunan manyetik kilidi kaldıracak bir tetiğe ihtiyaç duyar ve dilerseniz sadece bir buton ile çalıştırabilirsiniz.

BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer sistemleri araç giriş ve çıkışlarını kontrollü yapılmasında kullanılır. Eğer yazılımsal bir sistem üzerinde çalışıyor ise yazılımın elverdiği bütün aksiyon planına göre hareket eder. Otoparklarda, Otoyol gişelerinde, sitelerde ve araç girişlerinin kontrollü yapılması talebi olan tüm alanlarda kullanılır.
Evinizin, İş yerinizin yada oturduğunuz sitenin bahçe kapısı veya garaj kapısını otomasyonel olarak sensörlü, uzaktan kumandalı veya plaka okuma sistemi entegrasyonu ile belirlediğiniz araçları veya kişilere otomatik açılmasını sağlayabilir, görsel olarak şık görünüme sahip bariyerler ile göz zevkinizi bozmadan mekanın giriş çıkış operasyonlarını kontrollü yapılmasını sağlarsınız.
İş merkezlerinin otopark alanlarında tanımlı araçlara otomatik açılmasını sağlayıp, giriş çıkışlarında yoğunluk yaşanmasının önüne geçip, 3. kişilerce otoparkınızın işgal edilmesinin önüne geçersiniz. Otoparkta beklediği süre kadar ücretlendirme yapan bir yazılım ile ücret ödeme noktasına uğramadan çıkışları engellersiniz ve bu sayede gelir kaybının önüne geçmiş olursunuz.
Güvenlik ihtiyacının yüksek olduğu otopark alanlarında zemine monte edilen mantar bariyerler ile araç giriş çıkışının tam kontrolünü yapabilir, araç altı kameraları ile yabancı madde araması gerçekleştirebilirsiniz. Bariyer sistemlerinde en güçlü engelleyici sistem mantar bariyerler olup, mekana uygun üretim yapılabilmektedir.

PLAKA TANIMA SİSTEMLERİ

Plaka tanıma sistemleri sistemde bulunan güvenlik kamerasından alınan görüntülerin yazılımsal olarak harf ve sayı karakterine dönüştürmesi ile başlar.
Sistemi sitenizin otoparkında kullanacaksanız araçların plakaları üzerinden işletimi sağlanır ve tanımlama yapılan plakanın otopark bölgesine girişte kapıların otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz.

Siteniz için daire başına düşen araç sayısı tanımlaması ile site sakini olsa dahi içeride olması gereken araç limitini doldurduğunda kapılar açılmaz.
Ücretli Araç Otoparkında kullanımında giriş esnasında aracın plakasını alıp, çıkış anına kadar geçen süre için ücret hesaplaması yaptırabilirsiniz.
%95 oranında başarı sağlayan bu sistemleri MOBESE sistemlerinde otoyol veya diğer yollardan geçen araçların plakalarını okumak için kullanılıyor. Sistem olarak okunan plakaların nasıl işletileceği ile alakalı bir çok yazılım bulunmaktadır.

Sunduğumuz hizmetler size uygun mu? Hemen iletişime geçin