AKILLI BİNA OTOMASYONU

AKILLI BİNA OTOMASYONU

Binanızdaki aydınlatma, ısıtma, havalandırma, güvenlik, ölçümleme, zamanlama, ses ve görüntü fonksiyonlarını kontrol etmek ve yönetmek artık çok kolay. İster otomatik, ister merkezi olarak, isterseniz bina dışından cep telefonuyla ya da internet üzerinden erişerek binanızı kontrol edin. Makel Akıllı Ev Sistemi ile her şey mümkün…

Aydınlatma Kontrolü

Perde/Panjur Kontrolü

Sensörlerle, pencere-kapıları izleyebilir, yeraltı otoparklarını kontrol edebilir, sorun bildirimleri alabilirsiniz.

İklimlendirme Sistemleri

Evinize gelmeden önce sıcak bir ortamın sizi karşılamasını istiyorsanız cep telefonunuzdan sisteme bağlanıp, ısıtma sisteminizi istediğiniz sıcaklıkta çalıştırabilir, iklimlendirme ile ilgili diğer kontrolleri (nem alma, fan hızı kontrolü, alttan ısıtma vb.)de daha sonra sisteminize entegre edebilirsiniz.

İntercom Sistemleri

Multitek IP interkom sistemini kurmak için hiçbir özel eğitimden geçmeye , hiçbir IP teknolojisi bilgisine sahip olmaya gerek yoktur. Tek yapacağınız cihazları ilgili yerlere monte etmek ve onların CAT6 kablolarını PoE Ethernet switch adı verilen cihaza bağlamaktır. Sonra da her cihaz başına gidip onun hangi daireye ait olduğu tanımlanınca sisteminiz çalışmaya başlayacaktır.

Kablolaması ve montajı tamamlanmış örneğin on dairelik bir sistemin on dakika içinde kurulumunu tamamlamak mümkündür.

Multitek IP interkom sistemi 4 farklı tip cihaz ve onları birbirine bağlayan CAT6 kablodan oluşur. IP interkomdaki cihazlar kapıya monte edilen KAPI PANELİ, daireye monte edilen DAİRE GÖRÜNTÜLÜ CİHAZI , PoE özellikli ETHERNET SWITCH ve bir ADAPTÖR den meydana gelir. Altı daireli ve iki kapılı bir apartmanın bağlantı şeması yanda görülmektedir. Şemada da görüldüğü IP sistemlerde analog sistemlerdeki video kuvvetlendirici, video dağıtıcı, kod çözücü vs ek cihazlar yoktur. Bu nedenle IP interkom sisteminin kurulumu çok basittir. Sesin, görüntünün ayarlanması gerekmez. Ses ve görüntü kalitesi bütün dairelerde aynıdır ve temizdir.

Güvenlik Sistemleri

Evinizin güvenliği için aldığınız önlemler yeterli mi? Gecenin karanlığında endişe verici bir ses mi duydunuz? Sadece başucunuzdaki butona basarak bütün ışıkların bir anda yakabilirsiniz. Binanız ne kadar güvenliyse, siz de kendinizi o kadar güvende hissederseniz. Hareket sensörleri, eve girmeden davetsiz misafirleri tespit edip uzaklaştırılabilir, kapı ya da pencerelere yapılacak müdahalelerde siren çaldırıp SMS ile uyarı vermesi sağlanabilir.

Sunduğumuz hizmetler size uygun mu? Hemen iletişime geçin